Jesteś tutaj:   StartOrzeł CzernaSeniorzy27. kolejka Seniorów okiem Bogusława Chrobaka

• Maciek 8 lat temu
    Do czasu napisania powyższego newsa grałem w ...

Maciek nie ma co się obrażać za to że nie grasz ...

Już powinno być poprawione. Staty jak zwykle ...

Maciek,widzę rażący błąd w strzelcach bramek :)

Aktualności»
Odsłony: 1142

Na dole tabeli ciągle nic nie wiadomo.

Rozgrywki w Klasie A grupa 1 jak i w pozostałych ligach dobiegają powoli do końca rozgrywek. Po ostatniej kolejce nadal nic nie wiadomo w kwestii spadku. Dwa miejsca spadkowe już są przydzielone. Co do jeszcze jednego walka  toczyć  się  będzie  pomiędzy  Górnikiem  Lubin,  Iskrą  Droglowice, Sokołem  Jerzmanowa  i  Łagoszowia  Łagoszów.  Na  górze  lider  spokojnie ograł 6:2 na wyjeździe Orła, a Sparta Rudna 5:1 Zadziora Buczyna.

Wracając   do   omawianego   tematu   spadku   z   Klasy   A,   to   zagrożonych teoretycznie walka o jedno jeszcze wolne miejsce jest pięć drużyn. Teoretycznie nawet Orzeł Czerna nie może być spokojna jeszcze ligowego bytu ponieważ w układzie  trzech  porażek  przy  trzech  zwycięstwach  Iskry  Droglowice  to  Iskra będzie  wyżej  w  tabeli.  O  dwa  oczka  mniej  od  Iskry  ma  Górnik  Lubin  i  z  w zanadrzu  zaległy  mecz  z  Mieszkiem  u  siebie  i  teoretycznie  nie  można  im odbierać sukcesu w tym meczu. Jak widać walka o ligowy byt toczyć się może do ostatniej kolejki ligowej. Na górze tabeli bez zmian i nic tu nie może ulec już zmianie.  Zastanawia  tylko  wszystkich  fakt  czy  Mieszko  dotrwa  do  końca rozgrywek  bez  porażki  i  czy  podobnie  Sparta  Rudna  będzie  miała  pasmo  15 meczy na wiosnę bez porażki.

Kto nas pokona! – Mieszko śrubuje rekord!

Orzeł Czerna – Mieszko Ruszowice   -   2:6  (1:3)

2:6 – 75 min – Longawa Grzegorz

Mimo  tak  wysokiego  wyniku  mecz  mógł  się  podobać  zebranym  kibicom. Pogoda  dopisała,  a  i  widowisko  okraszone  było  wieloma  bramkami. Mieszko gra  do  końca  o  zakończenie  ligi  bez  porażki.  Orzeł  zaś  nadal  szuka  trzech punktów dających im spokojny ligowy byt dlatego gra była od początku otwarta co   srogo   zemściło   się   na   miejscowych.   W   4   minucie   Mieszko   objęło prowadzenie 1:0 i wydawało by się że jest po meczu. Piłkarze Orła cofną się i będą bronić się za podwójną gardą aby nie być zmiażdżonym w tym meczu. Nic z tego. W 16 minucie mamy już remis i na dobre gra się rozkręciła. Jednak dużo bardziej  poukładaną  drużyna  jest  Mieszko  i  na  przerwę  to  oni  schodzili prowadząc 3:1. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Orzeł dołożył jeszcze jedna bramkę, ale niestety stracił trzy podobnie jak do przerwy i mecz kończy się  zwycięstwem  gości  6:2.  Zwycięska  passa  Mieszka  Ruszowice  trwa  nadal. Kto ja powstrzyma. Na to pytanie musimy poczekać chyba do następnej kolejki kiedy  to  Mieszko  podejmować  będzie  u  siebie  Zawiszę  Serby.  A  nóż  ułańska fantazja i  szarża spłata figla?

Zwycięska passa na wiosnę trwa nadal.

Sparta Rudna – Zadzior Buczyna   -   5:1  (2:0)

1:0 – 10 min – Sygnatowicz Daniel
2:0 – 30 min – Marusiak Bartosz
3:0 – 70 min – Stachów Łukasz
3:1 – 74 min – Kotwas Krzysztof
4:1 – 80 min – Siwak Tomasz
5:1 – 89 min – Ostrowski Grzegorz

Sparta  Rudna  kontynuuje  pasmo  zwycięstw  na  wiosnę  i  liczy  na  premię  z drugiego miejsc w tabeli co by było dużym wyczynem zważywszy to, że Sparta po rundzie jesiennej zajmowała dopiero 5 miejsce w tabeli ze strata 8 punktów do  drugiej  drużyny.  Nie  inaczej  było  i  w  tym  pojedynku.  Mimo  stawiania dużych  wymagań  od  przeciwnika,  to  drużyna  dużo  lepszą  taktycznie  byli piłkarze  Sparty  Rudna  wygrywając  całe  spotkanie  5:1.  Zadzior  ostatnio  jakby stracił  trochę  powietrza  i  ostatnie  mecze  im  nie  wychodzą  już  tak  dobrze  jak poprzednie.  Niestety  nie  wszyscy  jak  widać  mogą  grać  całą  rundę  równo.  Do niedawna realne  marzenia o trzecim miejscu w tabeli piłkarze Zadziora muszą odłożyć na inna porę.

Łagoszów tłem dla Radwanic.

Łagoszowia Łagoszów – Płomień Radwanice   -   0:6  (0:2)

0:1 – Żmijowski Damian
0:2 – Żmijowski Damian
0:3 – Adamczyk Mateusz
0:4 – Zymiak Maciej
0:5 – Wilk Marek
0:6 – Szymkowiak Krzysztof

Wydawało by się że po ostatnich dwóch zwycięstwach dobra passa Łagoszowii zostanie  podtrzymana.  Niestety  w  dniu  dzisiejszym  piłkarze  miejscowych  byli tylko  tłem  dla  poprawnie  grających  piłkarzy  Płomienia  Radwanice.  Porażka Łagoszowii może tym bardziej niepokoić, że po dobrych poprzednich meczach tym razem piłkarze pokazali słabe widowisko co skomplikowało im sytuacje w tabeli. Brakującego zwycięstwa musza szukać gdzie indziej. To co wydawało by się jeszcze niedawno, że ligowy byt mają prawie pewny po dzisiejszym meczu niestety oddaliło się minimalnie i musza jeszcze powalczyć. Sytuacja może się tak wytworzyć w następnej kolejce,  że nie potrzeba już wygrać, ale liczyć na kogoś  to  się  można  przeliczyć  i  nie  trzeba  liczyć  na  innych  tylko  samemu postawić kropkę nad „i”.

Płomień Radwanice: Depta Adam – Pieniążek Patryk, (45 Nazar Adam), Szulc Michał,   Łuniewski   Michał,   Pisowicz   Grzegorz   (65   Frankowski   Błażej), Adamczyk  Grzegorz,  Adamczyk  Mateusz,  Zymiak  Maciej,  Nazar  Paweł  (45 Wilk Marek), Żmijowski Damian (65 Husar Łukasz), Szymkowiak Krzysztof.

Bezcenne punkty Sokoła w Czerninie.

Korona Czernina – Sokół Jerzmanowa   -   2:3  (2:0)

1:0 – 12 min – Kiernicki Arkadiusz
2:0 – 32 min – Janaszkiewicz Łukasz
2:1 – 54 min – Laszczowski Patryk
2:2 – 62 min – Furman Adam
2:3 – 65 min – Brodowski Mirosław

Sokół  aby  uratować  ligowy  byt  szuka  punktów  w  każdym  meczu.  Każde zwycięstwo  oddala  ich  od  strefy  spadkowej.  Korona  gra  nierówno  i  nikt  tak naprawdę nie wie na co ich stać w kolejnym meczu.  Nie inaczej było i w tym meczu. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga miejscowych i prowadzenie do   przerwy   2:0.   Po  przerwie   jakby  obie   drużyny   zamieniły   się   rolami. Wyglądało   to   tak   jakby   goście   prowadzili,   a   gospodarze   się   bronili. Zdecydowane ataki i trzy gole Sokoła w ciągu dziewięciu minut pomiędzy 54 a 65 minutą rozstrzygnęły losy spotkania dając upragnione trzy punkty Sokołowi Jerzmanowa i przedłużając szanse utrzymania się w lidze.

Sparta pogodzona z losem.

Sparta Przedmoście – Dragon Jaczów   -   1:4  (0:3)

0:1 – 30 min – Janaś Marcin
0:2 – 40 min – Mucha Krystian
0:3 – 43 min – Mysłowski Wojciech
1:3 – 70 min – Waniukiewicz Andrzej
1:4 – 80 min – Jefimiak Maciej

W przedmościu mimo dużych zmian na wiosnę w kadrze zespołu tak naprawdę nic  nie  dało.  Mimo  początkowego  sukcesu  w  pierwszych  kolejkach  przyszły rozczarowania i porażki. Tak więc przystępując do tego meczu piłkarze Sparty mogli  sobie  już  przygotowywać  skład  na  B  klasę.  Dragon  z  kolei  rozegrał przyzwoity mecz i mogli na koniec dopisać sobie trzy punkty.

Pogoń Góra nadal w locie spadającym.

Iskra Droglowice – Pogoń Góra   -   3:2  (0:0)

0:1 – Koszacki Marcin
1:1 – Matuszczyk Przemysław
1:2 – Karkocha Daniel
2:2 – Matuszczyk Przemysław
3:2 – Mucha Łukasz

Piłkarze  pogoni  z  meczu  na  mecz  grają  coraz  gorzej.  Iskra  szuka  z  kolei punktów  gdzie  się  da.  Początek  rundy  wiosennej  doprowadził  ta  drużynę  do tego, że na koniec sezonu muszą szukać punktów gdzie się da. Pierwsza połowa bezbarwna,  obie  drużyny  szukały  sposobu  na  zdobycie  gola.  Po  przerwie piłkarze objęli prowadzenie jednak po chwili było już 1:1. Kolejne akcje nic nie wskazywały,  że  Pogoń  może  ten  mecz  przegrać.  Posiadała  lekką  przewagę  i objęła prowadzenie. Niestety czarny scenariusz ponownie się sprawdził. Kolejne minuty  to  nie  ta  sama  drużyna.  Iskra  zagrała  do  końca  i  strzeliła  jeszcze  dwa gole dające im cenne trzy punkty.